Symbolika kwiatów: jakie kwiaty na ślub, bukiet na ważną uroczystość?

Powodów aby obdarowywać naszych bliskich kwiatami zamkniętymi w bukietach jest wiele. Niezależnie czy szukasz najpiękniejszego na rocznicę, ślub, ważną uroczystość czy po prostu od serca – każdy z bukietów staje się wyjątkowy, dzięki Tobie i kwiatom, które go tworzą. Dowiedzmy się więc, jaką symbolikę, znaczenie mają te mniej popularne, ale równie zachwycające z nich. Jak dobierać kwiaty cięte, który kwiat symbolizuje miłość oraz jakie jest ukryte znaczenie kwiatów?

Mowa kwiatów: Co mówią nasze bukiety?

Tak naprawdę nie musisz się ograniczać do najpopularniejszych kwiatów. Przyzwyczailiśmy się, że mówiąc o bukietach na daną okazję naszym oczom, a także na ekranach w wynikach wyszukiwania pojawiają się nagłówki omawiające róże czerwone, tulipany, gerbery czy znaczenie goździków. My omówimy jednak innych przedstawicieli, a część z propozycji na pewno Was zainspiruje! Często też te mniej oczywiste kwiaty sprawiają, że ktoś nie tylko zaskoczy się ich wyborem, ale też i poczuje się bardziej wyjątkowo. Symbolika kwiatów posłuży Ci także jako uzupełnienie tego, co niedopowiedziane.

Mowa kwiatów w zasadzie nie jest taka trudna, więc na pewno zapamiętasz coś z naszej lektury!

Jaskier - znaczenie kwiatów i symbolika

Jaskier to subtelny kwiat, który symbolizuje radość, szczęście oraz początek nowego rodziału, umieszczany coraz częściej w bukietach ślubnych. Jego dostępność przez wiele miesięcy w roku czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem na np. bukiety wiosenne lub po prostu mniejsze i większe codzienne okazje!

Jaki kwiat symbolizuje miłość? Anturium!

Najczęstszym kwiatem, który przychodzi nam do głowy po tym pytaniu jest czerwona róża, ale.. zobaczmy na tę propozycję! To nie tylko „kwiat flaminga”, ale również przepiękna roślina o liściach w kształcie serca. Według przesądów podarowana samotnej kobiecie oznacza pojawienie się nowej, wyjątkowej osoby w jej życiu, a w przypadku mężyzn kojarzona jest z obdarowaniem go siłą i bogactwem.

Powojnik - symbolika kwiatów

Ten kwiat z kolei reprezentuje wieczność i nieśmiertelność, co sprawia, że jest idealnym dodatkiem do bukietu ślubnego, symbolizując wieczne uczucie. Dodatkowym atutem jest to, że jego dostępność obejmuje większość miesięcy w roku, co czyni go idealnym wyborem do bukietu!

Ciemiernik - ciemny kolor kwiatów

Ciemiernik często kojarzony z melancholią, a w bukiecie ślubnym symbolizuje nadzieję związaną z nowym początkiem. Jego ciemne kwiatostany to symbol przemiany i transformacji, przypominając nam, że nawet w najtrudniejszych chwilach życia może pojawić się nowy początek. Dodanie ciemiernika do bukietu ślubnego to wyraz ufności w nadchodzące dni, a także siły, która pozwoli przejść przez trudniejsze chwile.

Mak - wyraz miłości w wyjątkowym bukiecie

Mak jest uznawany jako symbol pocieszenia i wsparcia. Z kolei biały mak może oznaczać pocieszenie i marzenia. Jego popularność i wyrazistość sprawia, że ​​jest idealnym wyborem na prezent walentynkowy lub dodatek do bukietu na romantyczne spotkanie.

Ostróżka - symbol optymizmu i radości

Ostróżka przyciąga uwagę zdecydowanie swoimi jaskrawymi kolorami i kształtem. Kwiaty w kształcie dzwonków to symbol radości życia. Nie ulega wątpliwości, że doskonale komponuje się w bukietach na różne okazje, a także dodaje im niezwykłej energii.

Lwia paszcza - odwaga, siła i nuta egzotyki w bukietach

Kwiaty które przypominają paszczę lwa? Bardzo proszę! Charakter i podkreślenie bukietu gwarantowane! Kwiat ten symbolizuje również dumę i pewność siebie, co jest idealnym wyborem dla kogoś silnego i wręcz nieustraszonego. Jest popularnym wyborem na bukiet ślubny i dekoracje w okresie wczesnej wiosny.

Anemon/zawilec - nadzieja i oczekiwanie na miłość w jednym!

Delikatne płatki i subtelne kolory kwiatów nadają kompozycji lekkości i świeżości. Doskonale komponują się one z innymi kwiatami, a dodanie anemonu do bukietu jest często wyrazem wiary w przyłość i siły, która prowadzi nas przez życie.

Kraspedia - nietypowa propozycja z Australii

Kraspedia to niezwykle ciekawa propozycja na tle reszty przedstawianych kwiatów. Jej cechą charakterystyczną są żółte kuleczki, które nadają się nie tylko jako uzupełnienie bukietu, ale też samodzielna dekoracja lub dodatek ślubny, np. butonierka dla Pana Młodego. Dodanie jej do kompozycji kwiatowych może wskazać na wyjątkową dbałość o szczegóły i troskę o estetykę. Warto więc rozważyć jej obecność w bukiecie i nie tylko!

Jak rozpoznać kwiaty: jaskier, ciemiernik, anemon i inne?

Stwórzmy razem niezapomniany bukiet

Symbolika kwiatów to nie tylko inne spojrzenie na dotychczas tworzone bukiety i dekoracje kwiatowe. Choć czasem może wydawać się trudna, a w szczególności przy takim wyborze gatunków kwiatów, jaki mamy na obecnym rynku. Nie wahaj się, aby skorzystać z naszej pomocy w doborze i stworzeniu wymarzonego bukietu na ślub na wyjątkową okazję!

Szukacie dekoracji na ślub i wesele, bukietu czy dodatków ślubnych?

kwiaty na slub, kwiaty na ślub, kwiat na ślub, kwiaty do bukietu, bukiety slubne, bukiet na slub, kwiaty na bukiet ślubny, dekoracje ślubne, dekoracje ślubno weselne, dekoracja sali weselnej, jakie kwiaty na wesele, dekoracja stołu wesele, dekoracje wesele, jakie kwiaty ślub, florysta, szkolenia florystyczne, kwiatowe, warsztaty florystyczne, dekoracje sala weselna, plener wesele

Wyśniliście już, jak będzie wyglądało Wasze wesele albo zastanawiacie się jeszcze nad dekoracjami? Jesteśmy tutaj dla Was!

Zróbcie pierwszy krok do stworzenia magicznego dnia, o którym zawsze marzyliście!

  • napiszcie do nas,
  • zapoznajcie się z ofertą,
  • umówmy spotkanie!

A już na nim razem stworzymy wizję przepięknych dekoracji, które odzwierciedlą Wasze marzenia i uczynią Wasz ślub i wesele niezapomnianym.

Wspólnie uczynimy Waszą wizję rzeczywistością!