dekoracje weselne greenery w folwarku wąsowo

Dzień wesela, to wyjątkowe wydarzenie, a wybór tak oczywistych rzeczy jak: dekoracji sali czy bukietu ślubnego znacząco wpływa na komfort Młodej Pary i atmosferę tych niezapomnianych chwil. Pozwól zabrać się do naszej realizacji – zanurz się w greenery wedding, zobacz co wybrać i ze sobą łączyć, aby potem tworzyć dekoracje na miarę Twoich marzeń! Przenosimy się do Folwarku Wąsowo, ale najpierw…

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Styl greenery - skąd pochodzi i co oznacza?

Styl greenery zyskał swoją nazwę i popularność dopiero kilka lat temu. Wcześniej wesela przepełnione dekoracjami roślinnymi, odcieniami zieleni i naturalnymi dodatkami określane były rustykalnym stylem wesela lub nazywane tzw. weselem botanicznym. Skąd więc się wziął trend greenery? W 2017 roku Instytut Koloru Pantone ogłosił kolor greenery jako kolor przewodni roku zaczynając renesans i wkroczenie z impetem na rynek dekoracji ślubnych!

Założenia i paleta kolorów na weselu greenery

Głównym motywem greenery jest obfitość i maksymalne wykorzystanie piękna wszelkiego rodzaju roślin w ich najczystszej postaci. Tak naprawdę tłumacząc greenery z języka angielskiego otrzymujemy konkretny odcień zieleni, ale.. interpretowany przez Pary Młode na milion sposobów! Każdy sezon pokazuje nowe połączenia zarówno kolorystyczne, jak i elementów dekoracji weselnych inspirowanych stylem greenery. Młodzi nie ograniczają się się tylko do zieleni, bieli czy złota, ale pozwalają wkraczać nowym nurtom wśród motywy botaniczne. Warto wspomnieć, że wiele Par Młodych wplata styl greenery w wesele np. w stylu glamour.

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Czym styl greenery skradł serca nowożeńców?

Minimalizm i elegancja, motywy roślinne i ekologiczne dekoracje czy odcienie zieleni w połączeniu z bielą i złotem, a w tym wszystkim spokój i bliskość z naturą to tylko nieliczne aspekty, które wciąż utrzymują trend greenery jako jeden z najpopularniejszych wyborów wśród nowożeńców. Nieważne czy ma być to minimalistyczna ceremonia czy chcecie zorganizować wesele, które wszyscy zapamiętają – rustykalne klimaty są ciągle na TOPIE!

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Wesele w stylu greenery: dekoracje sali i stołów gości

Już od pierwszego momentu salę weselną przepełniają dekoracje roślinne, kompozycje liściasto- kwiatowe, a całość dopełniają delikatne i jasne kolory. Większość powierzchni stołów weselnych pokrywają gałązki oliwki, eukaliptusa czy pojawiające się co jakiś czas białe róże i goździki. Na brzegach stołów opadają też paproć i liście oraz wplecione w nie białe kwiaty. Przestrzeń za Parą Młodą wzbogacają girlandy i podwieszone kwiatowe dekoracje weselne.

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Styl greenery pozwala przygotować wystrój sali weselnej z wykorzystaniem naturalnych dodatków, takich jak drewno, sznurki, juta czy kamienie. Często używane są także lampiony czy minimalistyczne dekoracje, takie jak świece, tworzące magiczną atmosferę.

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Bukiet ślubny Panny Młodej

Bukiet Panny Młodej łączy w sobie prostotę i elegancję. Pozwala podkreślić subtelność, wrażliwość i naturalny urok. Wspaniale komponuje się z otaczającą bielą i towarzyszy Pannie Młodej w tym wyjątkowym dniu. Coraz więcej Par Młodych decyduje się również na więcej dodatków w postaci wianka, bransoletki dla Świadkowej, butonierki czy bukietów dla Rodziców, które doskonale wpisują się w klimat wydarzenia.

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Dekoracje przestrzeni plenerowej wesela

Warto wspomnieć również o roli, którą odgrywa przestrzeń plenerowa – nie tylko stanowi ona ciekawą alternatywę do sesji ślubnej, ale przypomina o bliskości z naturą, która tak naprawdę stanowi kwintesencję stylu greenery. Dlatego też coraz więcej wesel w stylu greenery odbywa się w salach, które są połączone z ogrodem lub przestrzenią plenerową, aby zatrzeć między nimi granice.

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Wszelkie dekoracje – kompozycje wolnostojące, zamknięte w łuki czy dodatkowe formy (np. tablica powitalna na wesele, tablica stołów) – są harmonijne, eleganckie, a zarazem pełne uroku. Blask słońca, szmer liści na wietrze i zapach świeżo ściętych kwiatów nadają wyjątkowy klimat, który trudno uzyskać w zamkniętych przestrzeniach.

Folwark Wąsowo, fot. Bajkowe Śluby

Kolor greenery otwiera przed nami ogrom możliwości i pozwala na tworzenie przepięknych, naturalnych dekoracji, kompozycji kwiatowych i wypełnienie nimi Waszego dnia! Jeśli chcesz przygotować dekoracje weselne i nie tylko – jesteśmy tu dla Ciebie!

Szukacie dekoracji na ślub i wesele?

kwiaty na slub, kwiaty na ślub, kwiat na ślub, kwiaty do bukietu, bukiety slubne, bukiet na slub, kwiaty na bukiet ślubny, dekoracje ślubne, dekoracje ślubno weselne, dekoracja sali weselnej, jakie kwiaty na wesele, dekoracja stołu wesele, dekoracje wesele, jakie kwiaty ślub, florysta, szkolenia florystyczne, kwiatowe, warsztaty florystyczne, dekoracje sala weselna, plener wesele

Wyśniliście już, jak będzie wyglądało Wasze wesele albo zastanawiacie się jeszcze nad dekoracjami? Jesteśmy tutaj dla Was!

Zróbcie pierwszy krok do stworzenia magicznego dnia, o którym zawsze marzyliście!

  • napiszcie do nas,
  • zapoznajcie się z ofertą,
  • umówmy spotkanie!

A już na nim razem stworzymy wizję przepięknych dekoracji, które odzwierciedlą Wasze marzenia i uczynią Wasz ślub i wesele niezapomnianym.

Wspólnie uczynimy Waszą wizję rzeczywistością!