Zimowe, białe kwiaty jako bukiet ślubny i nie tylko

Planując wyjątkową uroczystość ślubną czy weselną, wiele osób od razu myśli o pięknych i kolorowych kwiatach. W obecnym okresie nasuwa się pytanie – z jakich kwiatów stworzyć zachwycające dekoracje kwiatowe i bukiet ślubny? Wzbudza to niepewność czy aby na pewno kwiaty dostępne w zimie sprostają temu zadaniu. Oczywiście, że tak! Jakie królują wśród nich? 

Białe kwiaty oferują znacznie więcej możliwości, niż powszechnie sądzimy. Na myśl przywołujemy zwykle klasyczne róże, lilie czy znane z sezonu letniego gipsówki, jednak odkryjemy teraz różnorodność białych kwiatów, które dodadzą elegancji i uroku, a także doskonale wypełnią przestrzeń.

 • Anturium (Anthurium Schott)

 • Ciemiernik (Helleborus L.)

 • Aminek (potocznie zwany koprem)

 • Goździk (Dianthus)

 • Ruskus bielony lub stabilizowany

 • Nerina (Nerine)

 • Eukaliptus Cinerea (Eucalyptus cinerea)

 • Gipsówka (Gypsophila paniculata L.)

bukiet ślubny, białe kwiaty, zimowy bukiet, zimowy bukiet slubny, jakie kwiaty na slub, kwiaty na slub, jakie kwiaty zima, kompozycje kwiatowe

Dworek Separowo, fot.story catcher

Jakie kwiaty wybrać do zimowego bukietu ślubnego?

Co kryje każdy z nich i dlaczego jest wyjątkowy? Tworząc kompozycje kwiatowe nie bój się eksperymentować, próbować i poznawać zarówno siebie, jak i rośliny! To właśnie o to chodzi, a jeśli znajdziecie wspólny język – Wasza współpraca zakwitnie! Poznajmy więc naszych zawodników!

Anturium (Anthurium Schott)

Anturium to przepiękna propozycja zwana także jako „kwiat flaminga” lub „kwiaty serca”. Stanowi niezmiennie źródło inspiracji dla florystów i dekoratorów ślubnych. Jego wyjątkowość polega przede wszystkim na budowie kwiatostanu, który przypomina serce, często o intensywnym kolorze, co czyni go niezapomnianym elementem w bukietach ślubnych lub dekoracjach ceremonii. Anturium jest symbolem miłości, co stanowi doskonały wybór, jeśli zastanawiasz się, za pomocą których kwiatów zbudować swój wymarzony bukiet ślubny.

A jeśli nie teraz – nie daj się zmylić, bo zobaczysz ten kwiat w różnych odcieniach od intensywnego czerwieni po delikatne różowe czy właśnie białe! Dopasujesz tym samym kolorystykę pod siebie, jeśli kwiat flaminga skradł już Twoje serce, a przede wszystkim wpasujesz go w praktycznie każdy styl wesela!

Na pewno przyciągnie uwagę niezależnie czy wybierzesz go pod zimowy bukiet, dekoracje na środku stołu weselnego, ściankę Pary Młodej czy bukiet dla Rodziców!

Ciemiernik (Helleborus L.)

Ciemiernik cieszy się dużą popularnością wśród bukietów oraz dekoracji ślubnych niezależnie od pory roku. Wprowadza do kompozycji niezwykłą delikatność oraz urok. Posiada zazwyczaj 5 kwiatów i żółty, intensywny środek. Jego atut to również zdolność wybranych gatunków do kwitnienia w okresie zimowym i wczesnowiosennym, co umożliwia nam na niezapomniany bukiet kwiatów także zimową porą.

Aminek (potocznie zwany koprem)

Aminek potocznie zwany koprem, to na pewno niestandardowe i odważne posunięcie w kreacji kompozycji ślubnych. Choć kojarzy się z innymi dziedzinami – coraz skuteczniej wkracza i podbija świat florystyki. Dzięki jego delikatnej i pierzastej budowie wprowadza świeżość i nadaje lekkości kompozycji. Dodatkowo często jest kojarzony z radością i obfitością, a to czyni go doskonałym symbolem i wyborem dla Młodych Par – im więcej pozytywnych emocji i natury, tym lepiej!

Goździk (Dianthus)

Biały goździk to zarówno symbol czystości, niewinności i miłości, jak i popularny wybór we florystyce ślubnej. Oprócz swojej symboliki potrafią jednocześnie zachwycić swoją prostotą i elegancją. Bukiet ślubny z ich obecnością potrafi zachwycić swoją prostotą oraz tym samym elegancją. Dodatkowym atutem goździków jest zachowanie świeżości przez długi czas oraz łatwość w zdobyciu. Doskonale współgra z innymi kwiatami, a także w kompozycjach na stołach weselnych czy Pary Młodej, bukietach ślubnych, bukietach zimowych czy łukach kwiatowych.

Zimowy bukiet ślubny – inspiracje roślinne

Ruskus bielony lub stabilizowany

Ruskus bielony lub stabilizowany wzbudza wiele emocji i potrafi zaskoczyć zarówno jako element kwiatowych kompozycji, jak i samodzielna dekoracja. Jego długie gałązki stanowią doskonałe tło w bukietach, na ściankach lub przy łukach weselnych. Posiada charakterystyczny kształt liści, a ich faktura nadaje im subtelności i lekkości. Z kolei ruskus stabilizowany poddawany jest specjalnemu procesowi, który wzmacnia jego budowę i sprawia, że zachowuje swój wygląd na długi czas. Zarówno ruskus bielony, jak i stabilizowany jest niezastąpionym elementem w komponowaniu prawdziwych dzieł florystycznych!

Eukaliptus Cinerea (Eucalyptus cinerea)

Eukaliptus jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o kompozycje florystyczne i dekoracje ślubne. Tak naprawdę sprawdzi się doskonale zarówno przy tworzeniu bukietów, jak i jako dekoracje weselne stołu gości, dekoracje łuku kwiatów zimowych czy jako osobna, ale tym razem liściasta ozdoba. Bardzo często kojarzony jest ze swoją srebrzystą powłoką, która jest wynikiem procesów stabilizujących. Trzeba mu przyznać, że przetrwa każde warunki i odnajdzie się tak naprawdę w większości stylów dekoracji ślubnych. Najczęściej kojarzony jest z kompozycji zimowych, greenery czy po prostu takich, które chcą podkreślić wyjątkowość i przywiązanie do natury.

Kwiaty do bukietu ślubnego - nie tylko zimowego

Nerina (Nerine)

Nerina jest znana jako wyjątkowa roślina, której delikatność i elegancja sprawiają, że nie może jej zabraknąć w zimowym bukiecie! Kojarzona jest również jako tak zwany kwiat koronowy. Jej smukłe łodygi i dzwonkowate kwiaty dodają do kompozycji kwiatowych elementy świeżości i romantyczności. Kwiaty ślubne neriny posiadają lejkowatą, charakterystyczną dla nich, budowę. Nerina oferuje nam również całą paletę odcieni kwiatów, co świadczy o jej wielu zastosowaniach i odnalezieniu się w przeróżnych stylach dekoracji weselnych czy ślubnych.

Gipsówka (Gypsophila paniculata L.)

Gipsówka to kwiaty ślubne, które zdobyły serca niejednej Pary Młodej, florysty czy dekoratora weselnego. Charakteryzuje się kwiatostanem w formie kłosów z mnóstwem drobnych, białych kwiatów, które nadają bukietom lekkości, delikatności, a zarazem doskonale wypełniają ich przestrzeń. Kwiaty utrzymują świeżość przez długi czas, co dodatkowo wzmacnia ich pozycję popularności wśród dekoracji ślubnych. Szeroki wachlarz odcieni kolorów, w których występuje sprawia, że jest wykorzystywana w różnorodny sposób i odnajdzie się doskonale w niejednym stylu dekoracji weselnych.

Bukiety kwiatów, kompozycje kwiatowe - co dalej?

Niezależnie czy myślisz o dekoracjach ślubnych, czy chcesz wykorzystać zimowe kwiaty do dekoracji stołów lub przestrzeni w salonie – dzięki ich różnorodności stworzysz prawdziwe arcydzieła! Inspiruj się i twórz!

Szukacie dekoracji na ślub i wesele?

kwiaty na slub, kwiaty na ślub, kwiat na ślub, kwiaty do bukietu, bukiety slubne, bukiet na slub, kwiaty na bukiet ślubny, dekoracje ślubne, dekoracje ślubno weselne, dekoracja sali weselnej, jakie kwiaty na wesele, dekoracja stołu wesele, dekoracje wesele, jakie kwiaty ślub, florysta, szkolenia florystyczne, kwiatowe, warsztaty florystyczne, dekoracje sala weselna, plener wesele

Wyśniliście już, jak będzie wyglądało Wasze wesele albo zastanawiacie się jeszcze nad dekoracjami? Jesteśmy tutaj dla Was!

Zróbcie pierwszy krok do stworzenia magicznego dnia, o którym zawsze marzyliście!

 • napiszcie do nas,
 • zapoznajcie się z ofertą,
 • umówmy spotkanie!

A już na nim razem stworzymy wizję przepięknych dekoracji, które odzwierciedlą Wasze marzenia i uczynią Wasz ślub i wesele niezapomnianym.

Wspólnie uczynimy Waszą wizję rzeczywistością!

dekoracje wesele, wesele z naturą, kwiaty ślub, kwiaty wesele, dekoracje poznań

WESELE Z NATURĄ

🌸 DEKORACJE ŚLUBNE
🌸 DEKORACJE WESELA
🌸 INNE
BLOG
KONTAKT

KONTAKT

siedziba firmy w Obrzycku pod Poznaniem

tel. 883 023 319
biuro.weseleznatura@gmail.com